Dane kontaktowe:

 • e - mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • sekretariat: tel/fax 42 649 18 03
 • rehabilitacja: tel 505 034 909
 • adres: ul. ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 18
  90-349,  Łódź
 • nr konta: 
  98 1440 1231 0000 0000 0342 2356

 

 

 

Zaprogramowani na pomaganie 3

Sprawić moc

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Łodzi realizuje projekt „Sprawić Moc” w okresie od 01.04.2017 r. do 31.03.2018 r.

Projekt skierowany jest do 264 osób niepełnosprawnych chorych na stwardnienie rozsiane z terenu województw mazowieckiego, łódzkiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego. Projekt zakłada opracowanie kompleksowego programu rehabilitacji osób chorych na SM, który obejmie swoim działaniem problemy ruchowe, psychologiczne i społeczne.

Głównym celem projektu jest zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych poprzez wdrożenie kompleksowego programu grupowych i indywidualnych zajęć oraz warsztatów mających na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego ich funkcjonowania.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Zapisy w biurze stowarzyszenia lub pod nr tel. 42 649 18 03

Projekt współfinansowany ze środków PFRON

Rehabilitacja ruchowo – społeczna osób chorych na stwardnienie rozsiane

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Łodzi realizuje projekt „Rehabilitacja ruchowo – społeczna osób chorych na stwardnienie rozsiane” w okresie od 01.04.2017 r. do 31.03.2018 r.

Projekt skierowany jest do osób chorych na stwardnienie rozsiane, zamieszkujących woj. łódzkie oraz posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Głównym celem projektu jest zwiększenie samodzielności 115 osób niepełnosprawnych poprzez prowadzenie programu  rehabilitacji osób chorych na stwardnienie rozsiane oraz podjęcie działań umożliwiających wyeliminowanie stanu wykluczenia społecznego, ze względu na utrudnione niepełnosprawnością funkcjonowanie w społeczeństwie oraz trudne warunki socjalno – bytowe.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Zapisy w biurze stowarzyszenia lub pod nr tel. 42 649 18 03

Projekt współfinansowany ze środków PFRON

Rehabilitacja lecznicza i psychologiczna osób niepełnosprawnych i ich rodzin: Rehabilitacja domowa dla osób chorych na stwardnienie rozsiane

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego O/Łódź w okresie  24.04.2017 – 23.12.2017 realizuje projekt, którego celem projektu jest przeprowadzenie rehabilitacji leczniczej w warunkach domowych dla 14 osób niepełnosprawnych z terenu miasta Łodzi, która przyczyni się do nabycia, rozwinięcia i/lub podtrzymywania umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób chorych na SM. 

Do projektu będą mogły przystąpić osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, ze stwierdzonym stwardnieniem rozsianym (potwierdzone dokumentacją medyczną),  zamieszkujące miasto Łódź. 

Zapisy w biurze stowarzyszenia lub pod nr tel. 42 649-18-03

                Zadanie ,,Rehabilitacja lecznicza i psychologiczna osób niepełnosprawnych i ich rodzin’’ jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

 

 

Rehabilitacja lecznicza i psychologiczna osób niepełnosprawnych i ich rodzin: Rehabilitacja w ośrodku dla osób chorych na stwardnienie rozsiane

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego O/Łódź w okresie  24.04.2017 – 23.12.2017 realizuje projekt, którego celem jest przeprowadzenie rehabilitacji leczniczej w Centrum Medycznym FMC dla 8 osób chorych na stwardnienie rozsiane (SM) z terenu m. Łodzi, posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. 

Rehabilitacja przyczyni się do nabycia, rozwinięcia i/lub podtrzymywania umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób chorych na SM. 

Zapisy w biurze stowarzyszenia lub pod nr tel. 42 649-18-03

Zadanie ,,Rehabilitacja lecznicza i psychologiczna osób z niepełnosprawnością i ich rodzin’’ jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

 

 

Płyńmy pod prąd

Celem zadania jest zapewnienie dostępu do informacji i specjalistycznych usług, a także wiedzy dotyczącej niepełnosprawności. Celem jest także propagowanie rzetelnych informacji na temat choroby stwardnienie rozsiane (SM), pozytywnych sposobów radzenia sobie z nią i pomocy jaką świadczą organizacje skupiające chorych, a szczególnie Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR).

W 2017 roku planujemy publikację 4 numerów biuletynu „Płyńmy pod prąd” w ilości 2500 egzemplarzy każdy. 

Publikowane materiały ułożone będą w czterech działach tematycznych:

 1. Nowości-artykuły z dziedziny medycyny, psychologii itp. pisane przez lekarzy i specjalistów współpracujących od wielu lat ze stowarzyszeniem
 2. Centrum Informacyjne-najaktualniejsze porady prawne, a także dotyczące pracy, nauki i działalności organizacji pozarządowych pisane przez pracowników urzędów i instytucji z terenu całego kraju.
 3. Kultura i edukacja - artykuły dotyczące świata kultury i sztuki oraz fachowe porady i informacje dotyczące zagadnień związanych z uprawnieniami osób niepełnosprawnych.
 4. Wydarzenia-bieżące wydarzenia w Oddziale Łódzkim PTSR, relacje z wycieczek, wyjazdów, spotkań integracyjnych, a także informacje dotyczące wydarzeń w mieście/regionie oraz listy od czytelników

Dystrybucja-prowadzona będzie wielokanałowo przez:

 • odbiór w siedzibie Oddziału Łódzkiego PTSR - każda osoba odbierająca biuletyn zobligowana będzie do potwierdzenia odbioru na liście rozdystrybuowanych egzemplarzy.
 • pocztę - biuletyn wysyłany będzie do Oddziałów PTSR z całej Polski, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, domów pomocy społecznej, przychodni neurologicznych, szpitali, Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu całej Polski.
 • Internet (wydanie internetowe biuletynu)-wersja PDF umieszczona zostanie na stronie internetowej, link na facebooku PTSR O/Łódź.
 • Wolontariuszy - dostarczany do osób, których stan zdrowia uniemożliwia odbiór osobisty oraz do instytucji z terenu miasta Łodzi.

Zapraszamy chętnych do współpracy przy wydawaniu naszego biuletynu!!!

Projekt współfinansowany ze środków środków PFRON

Załączniki:
Pobierz plik (ppp 2017 1.pdf)ppp 2017 1.pdf5482 kB
Pobierz plik (PPP 2017 2.pdf)PPP 2017 2.pdf4943 kB