Integracja sztuką wobec niepełnosprawności 5
Realizowany w okresie 01.05.2020 r. do 31.01.2021 r.
W ramach projektu zostaną zorganizowane cztery siedmiodniowe, integracyjne, warsztaty kulturalno-sportowe. Warsztaty skierowane będą do 128 czynnie działających, członków oddziałów PTSR z terenu całej Polski. W ramach projektu zostaną zorganizowane następujące warsztaty:
- nordic walking
- estetoterapia
- choreoterapia
- wokalne
W trakcie warsztatów zorganizowana zostanie również impreza plenerowa (grill, ognisko) stanowiąca formę spotkania integracyjnego między uczestnikami warsztatów oraz wyjazdy plenerowe prowadzone przez przewodnika, mające na celu zapoznanie ze sztuką i kulturą danego regionu. Podczas warsztatów nordic walking wsparciem towarzyszącym będą zajęcia grupowe ze specjalistą ds. żywienia, na warsztatach z estetoterapi wsparciem towarzyszącym będą zajęcia grupowe z psychologiem, na warsztatach z choreoterapii taki wsparciem będą zajęcia z instruktorem tai czi, na warsztatach wokalnych wsparciem towarzyszącym będą zajęcia grupowe z instruktorem jogi. Zajęcia w grupach będą prowadzone naprzemiennie: zajęcia nordic walking – zajęcia ze specjalistą ds. żywienia, zajęcia esteto terapii – zajęcia z psychologiem, zajęcia choreoterapii – zajęcia z trenerem tai chi, zajęcia wokalne- zajęcia z instruktorem jogi.
Wyjazdy umożliwią wzrost aktywności uczestników projektu w dziedzinie kultury oraz przyczynią się do integracji ON. Integracja potrzebna jest bez wątpienia osobom niepełnosprawnym. Warsztaty to szansa na czasową zmianę otoczenia, wymianę doświadczeń, zawarcie nowych znajomości. Udział w projekcie dla osób z niepełnosprawnością będzie ważnym elementem rehabilitacji– zwiększą sprawność i wydolność organizmu oraz poprawiają stan psychiczny. Kulturalno-rekreacyjna forma warsztatów poskutkuje ogólnym polepszeniem samopoczucia, przywróceniem wiary we własne siły oraz uzyskaniem równowagi emocjonalnej, a co za tym idzie, odzyskaniem utraconych wartości, sensu życia i poczucia człowieczeństwa.
Osoba zainteresowana udziałem w projekcie może wziąć udział tylko w jednym z czterech proponowanych warsztatów. Osoby ze stwardnieniem rozsianym w chwili przystępowania do projektu będą musiały spełniać następujące warunki:
- posiadać aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,
- podpisać oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
Przyjmowanie zgłoszeń:
Biuro Projektu: PTSR Oddział w Łodzi
ul. Ks. bpa. W. Tymienieckiego 18, 90-349 Łódź
tel.42 649 18 03, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Projekt współfinansowany ze środków środków PFRON