Dane kontaktowe:

  • e - mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • sekretariat: tel/fax 42 649 18 03
  • rehabilitacja: tel 505 034 909
  • adres: al. Marszałka J. Piłsudskiego 133D lok. 305A, 92-318,  Łódź
  • nr konta: 
    98 1440 1231 0000 0000 0342 2356

 

 

 

Program leczenia i rehabilitacji

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR) to jedyna ogólnopolska organizacja zrzeszająca osoby chore na stwardnienie rozsiane, ich rodziny i przyjaciół. Towarzystwo powstało w 1990 roku, od maja 2004 roku ma status organizacji pożytku publicznego. Towarzystwo działa w oparciu o struktury lokalne i ma oddziały niemal we wszystkich większych miastach w Polsce (łącznie około 22 oddziałów oraz kilkanaście kół).

Oddział  Łódzki PTSR istnieje od 1991 roku, a od 24.11. 2004 r. posiada status organizacji pożytku publicznego. Oddział zrzesza ponad 400 osób chorych na stwardnienie rozsiane, członków ich rodzin oraz przyjaciół z terenu Łodzi i województwa.

Misją  PTSR jest poprawa jakości życia osób ze stwardnieniem rozsianym, zapewnienie im zgodnego ze standardami medycznymi dostępu do leczenia i rehabilitacji, tak aby mogli stać się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i prowadzić godne życie.

Ponieważ  koszty leczenia i rehabilitacji osób chorych na SM są bardzo wysokie, dlatego Towarzystwo w ramach pośredniej pomocy chorym uruchomiło Program Leczenia i Rehabilitacji dla swoich członków.

Wszystkie osoby – będące członkami PTSR mogą złożyć wniosek o założenie subkonta (wniosek w załączniku). Subkonto powstaje na wydzielonym na potrzeby Programu Leczenia i Rehabilitacji koncie bankowym. Na koncie tym nasi chorzy gromadzą środki z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację stwardnienia rozsianego. Cały ciężar zdobywania tych środków i pozyskiwania sponsorów prywatnych i firmy spoczywa na osobie chorej, która ma założone subkonto. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego opłaca choremu zakup leków, zabiegi rehabilitacyjne i turnusy rehabilitacyjne na podstawie rachunków i faktur do wysokości zgromadzonych na koncie środków. By Towarzystwo mogło pokryć rachunki i faktury muszą one być wystawiane na Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Oddział w Łodzi  al. marsz.J. Piłsudskiego 133D, 92-318 Łódź, NIP 729-20-17-464.

Szczegółowe informacje na temat działania subkonta w ramach Programu Leczenia i Rehabilitacji reguluje Porozumienie zawierane pomiędzy Oddziałem Łódzkim PTSR, a osobą zainteresowaną skorzystaniem z tej formy pomocy.

Firmom czy spółkom pragnącym wpłacić środki w formie darowizny na leczenie i rehabilitację wybranej osoby posiadającej u nas subkonto proponujemy zawarcie umowy darowizny z Oddziałem Łódzkim Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.