Punkt specjalistycznego poradnictwa
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział Łódź w okresie od 01.08.2012 do 31.12.2012 roku realizuje projekt pn. „Wsparcie społeczne dla osób z niepełnosprawnością oraz w wieku emerytalnym”.
Cel projektu:
Celem głównym projektu jest wsparcie rodzin i osób, w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób, poprzez udzielanie bezpłatnych porad z zakresu poradnictwa rodzinnego i psychologicznego, a także możliwości uczestnictwa w terapiach grupowych i indywidualnych.
Cele szczegółowe:
- ułatwienie dostępu do usług bezpłatnego poradnictwa prawnego (osobom niepełnosprawnym posiadającym orzeczony stopień niepełnosprawności i w wieku emerytalnym)
- ułatwienie dostępu do usług bezpłatnego poradnictwa psychologicznego (osobom niepełnosprawnym posiadającym orzeczony stopień niepełnosprawności i w wieku emerytalnym)
- ułatwienie dostępu do usług bezpłatnego poradnictwa rodzinnego (osobom niepełnosprawnym posiadającym orzeczony stopień niepełnosprawności i w wieku emerytalnym)
- wyrównanie szans uczestników projektu i ich rodzin
- zwiększenie uczestnictwa w życiu społecznym
- podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej
- wzrost wiedzy w zakresie ochrony i realizacji praw obywatelskich oraz informowanie o ich prawach i obowiązkach.
Grupa docelowa:
Grupę docelową stanowi 20 osób z terenu województwa łódzkiego (w tym osoby niepełnosprawne posiadające orzeczony stopień niepełnosprawności oraz osoby w wieku emerytalnym) znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.
Formy wsparcia:
Utworzenie „Punktu specjalistycznego poradnictwa” znajdującego się w Oddziale Łódzkim Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w Łodzi, przy ul. Przybyszewskiego 255/267.
Każdy uczestnik projektu będzie mógł skorzystać z następujących bezpłatnych form wsparcia:
- porad prawnych
- porad specjalisty ds. uprawnień osób niepełnosprawnych
- indywidualnych spotkań z psychologiem
Porady udzielane są w biurze O/Łódzkiego PTSR po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym, e-mailowym bądź osobistym. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00 i przekazywane do rozpatrzenia odpowiedniemu specjaliście.
Kontakt:
tel.: 42 649 18 03, 516 05 03 05
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Projekt współfinansowany przez Wojewodę Łódzkiego.