Rządowy program wspierania rozwoju organizacji poradniczych na lata 2022-2033
DOFINANSOWANIE: 390 000.00 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 390 000.00 zł
Projekt pod nazwą „Rządowy program wspierania rozwoju organizacji poradniczych na lata 2022-2033” ma na celu rozwój poradnictwa w Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego.Stowarzyszenie posiada wieloletnie doświadczenie w poradnictwie, ale różnorodność i możliwości oferty są zbyt ograniczone. Chcielibyśmy rozwinąć te działania, poprzez objęcie wsparciem wszystkich osób potrzebujących pomocy z terenu Polski oraz osób i rodzin napływających do Polski z Ukrainy oferując im kompleksowe wsparcie w sytuacjach kryzysowych.
W projekcie zatrudnieni zostaną wykwalifikowani specjaliści (m.in. psycholodzy i psychoterapeuci, pedagodzy, pracownik socjalny, prawnik, coach) z dużym doświadczeniem zawodowym w świadczeniu poradnictwa dla osób dorosłych, dzieci i młodzieży. W zależności od potrzeb – świadczyć oni będą pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną, udzielają wsparcia, udzielają psychoedukacji. Zajmiemy się prowadzeniem psychoterapii indywidualnej oraz grup terapeutycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz osób i rodzin z Ukrainy, aby zaoferować im kompleksowe wsparcie w sytuacjach kryzysowych.
Opis grupy docelowej
Pomoc skierowana będzie do następujących grup społecznych:
dzieci i młodzieży, osób powyżej 18 roku życia, obywateli napływających do Polski z Ukrainy (dorosłych oraz rodzin z dziećmi), osób starszych oraz z niepełnosprawnością. Pomoc dla mieszkańców Ukrainy będzie dla nas w szczególności ważna, ponieważ obywatele tego kraju, obecnie potrzebują specjalistycznej pomocy. Wynika to z trudnej sytuacji politycznej i przymusowego opuszczenia kraju. Dyżury telefoniczne oraz tłumacz wspomoże również szybką pomoc dla obywateli Ukrainy. Pomoc kierujemy do całych rodzin, do dzieci, które mają trudności w funkcjonowaniu w grupie rówieśniczej, trudności w uczeniu się. Dyżur pedagoga ma również na celu działania z zakresu profilaktyki uniwersalnej, a zatem obejmowanie wsparciem i opieką rodzin, które potrzebują wsparcia w zakresie realizowania ról małżeńsko-rodzinnych na wszystkich etapach cyklu rozwoju rodziny. Działania kierowane są do osób starszych oraz z niepełnosprawnością, aby udostępniać, propagować poradnictwo z zakresu: psychologii, prawa, rehabilitacji czy poradnictwa socjalnego.
Projekt jest realizowany od 01.08.2022 do 31.12.2023.
Bezpośrednim efektem będzie:
- zorganizowanie 650 godzin porad z psychoterapeutą, psychologiem, pedagogiem,
- zorganizowanie 285,5 godzin porad z coach'em,
- zorganizowanie 180 godzin porad z prawnikiem,
- zorganizowanie 260 godzin porad z pracownikiem socjalnym,
- zorganizowanie 950 godzin porad z rehabilitantem,
- zorganizowanie 300 godzin specjalistycznych porad online,
- zorganizowanie 250 godzin dyżurów telefonicznych ze specjalistami,
- zorganizowanie 1 kurs o tematyce Dress Code,
- zorganizowanie 2 kursów o tematyce kompetencji miękkich,
- zorganizowanie 70 godzin grup wsparcia.
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o kontakt:
ul. ks. bpa W. Tymienieckiego 18,
90-349 Łódź
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 42 649 18 03
Dokumenty rekrutacyjne są do pobrania na dole strony.