Dane kontaktowe:

 • e - mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • sekretariat: tel/fax 42 649 18 03
 • rehabilitacja: tel 505 034 909
 • adres: ul. ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 18
  90-349,  Łódź
 • nr konta: 
  98 1440 1231 0000 0000 0342 2356

 

 

 

Zaprogramowani na pomaganie 3

Indywidualne zajęcia usprawniające dla osób chorych na SM

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Łodzi w okresie:

25.08.2014r. - 19.12.2014r.

realizuje projekt „Indywidualne zajęcia usprawniające dla osób chorych na SM”.

Działania, jakie będą realizowane to:

 • konsultacje neurologiczne   
 • konsultacje psychologiczne
 • usługi fizjoterapeuty
 • usługi logopedy

Zgłoszenia są przyjmowane w siedzibie PTSR O/Łódź, drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 42 649 18 03

Projekt współfinansowany ze środków środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Łódzkiego

Płyńmy pod prąd

Celem zadania jest zapewnienie dostępu do informacji i specjalistycznych usług, a także wiedzy dotyczącej niepełnosprawności. Celem jest także propagowanie rzetelnych informacji na temat choroby stwardnienie rozsiane (SM), pozytywnych sposobów radzenia sobie z nią i pomocy jaką świadczą organizacje skupiające chorych, a szczególnie Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR).

W okresie od maja 2014 roku do marca 2015 roku planujemy publikację 5 numerów biuletynu „Płyńmy pod prąd” w ilości 2000 egzemplarzy każdy. 

Publikowane materiały ułożone będą w czterech działach tematycznych:

 • Nowości-artykuły z dziedziny medycyny, psychologii itp. pisane przez lekarzy i specjalistów współpracujących od wielu lat ze stowarzyszeniem
 • Centrum Informacyjne-najaktualniejsze porady prawne, a także dotyczące pracy, nauki i działalności organizacji pozarządowych pisane przez pracowników urzędów i instytucji z terenu całego kraju.
 • Kultura i edukacja - artykuły dotyczące świata kultury i sztuki oraz fachowe porady i informacje dotyczące zagadnień związanych z uprawnieniami osób niepełnosprawnych.
 • Wydarzenia-bieżące wydarzenia w Oddziale Łódzkim PTSR, relacje z wycieczek, wyjazdów, spotkań integracyjnych, a także informacje dotyczące wydarzeń w mieście/regionie oraz listy od czytelników

Dystrybucja-prowadzona będzie wielokanałowo przez:

 • odbiór w siedzibie Oddziału Łódzkiego PTSR - każda osoba odbierająca biuletyn zobligowana będzie do potwierdzenia odbioru na liście rozdystrybuowanych egzemplarzy.
 • pocztę - biuletyn wysyłany będzie do Oddziałów PTSR z całej Polski, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, domów pomocy społecznej, przychodni neurologicznych, szpitali, Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu całej Polski.
 • Internet (wydanie internetowe biuletynu)-wersja PDF umieszczona zostanie na stronie internetowej, link na facebooku PTSR O/Łódź.
 • wolontariuszy-dostarczany do osób, których stan zdrowia uniemożliwia odbiór osobisty oraz do instytucji z terenu miasta Łodzi.

Zapraszamy chętnych do współpracy przy wydawaniu naszego biuletynu!!!

Projekt współfinansowany ze środków środków PFRON

Rehabilitacja ruchowa osób chorych na stwardnienie rozsiane

Celem projektu jest zorganizowanie specjalistycznej rehabilitacji w Centrum Medycznym FMC obejmującej 15 osób chorych na stwardnienie rozsiane (SM) z terenu województwa łódzkiego (powiaty: m.Łódź, pabianicki, łódzki-wschodni), posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.

Informujemy, że zgłoszenia do projektu przyjmowane są w siedzibie PTSR O/Łódź od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 oraz telefonicznie (Tel. 42 649 18 03) lub za pomocą e-maila – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rekrutacja uczestników projektu trwa do 10.09.2014r.

Projekt współfinansowany ze środków środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Łódzkiego

Kulturalnie aktywni

Projekt „Kulturalnie aktywni” jest realizowany w okresie 2014-05-05 - 2014-12-31.

W ramach projektu zostaną zorganizowane trzy sześciodniowe, integracyjne, warsztaty kulturalne: na Mazurach, nad morzem oraz w regionach górskich. Warsztaty skierowane są do 120 członków oddziałów PTSR z terenu województwa łódzkiego, mazowieckiego i wielkopolskiego (po 40 osób na jednym warsztacie).

W ramach projektu zostaną zorganizowane następujące warsztaty:

 • terapii zajęciowej – organizowany przez PTSR Oddział Warszawa na Mazurach (wrzesień)
 • choreoterapeutyczny – organizowany przez PTSR Oddział Łódź nad morzem (październik/listopad)
 • fotograficzno-filmowy – organizowany przez Oddział Konin w górach (sierpień)

Wyjazdy umożliwią wzrost aktywności uczestników projektu w dziedzinie kultury oraz przyczynią się do integracji ON.

Rekrutacja odbywa się zarówno w siedzibie Lidera jak i Partnerów.

 • Pierwszym etapem rekrutacji jest wypełnienie karty zgłoszeniowej do projektu. Jest ona do pobrania na stronach internetowych Oddziałów lub osobiście w ich biurach. Karty przyjmowane są drogą pocztową, mailową, bądź bezpośrednio w stowarzyszeniach realizujących projekt. O udziale w warsztatach decydować będzie kolejność przysyłanych kart zgłoszeniowych.
 • W przypadku, gdy kandydatura osoby zostanie dostarczona za późno albo gdy zgłoszona zostanie większa liczba osób chętnych do udziału w danym warsztacie, zgłoszenia te będą umieszczone na liście rezerwowej. W przypadku rezygnacji z warsztatu na miejsce rezygnującej osoby wchodzi pierwsza osoba z listy rezerwowej.
 • Osoby ze stwardnieniem rozsianym w chwili przystępowania do projektu będą musiały spełniać następujące warunki:
  - posiadać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (umiarkowany lub znaczny),
  - zamieszkiwać na terenie woj. łódzkiego, wielkopolskiego lub mazowieckiego,
  - podpisać oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Osoba zainteresowana udziałem w projekcie może wziąć udział tylko w jednym z trzech proponowanych warsztatów. W karcie zgłoszeniowej oprócz uzupełnienia danych osobowych, osoba chętna do udziału w projekcie musi określić swoje zainteresowania, na podstawie których koordynatorzy zakwalifikują do danego warsztatu tematycznego.

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Wsparcie społeczne dla osób z niepełnosprawnością oraz osób w wieku emerytalnym

Celem projektu jest reintegracja kulturalno-oświatowa osób z niepełnosprawnością oraz osób w wieku emerytalnym z terenu województwa łódzkiego. Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach z ceramiki artystycznej oraz w działaniu „kultura dla każdego” (bilety wstępu do obiektów kulturalnych).

Informujemy, że zgłoszenia do projektu przyjmowane są w siedzibie PTSR O/Łódź od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 oraz telefonicznie (Tel. 42 649 18 03) lub za pomocą e-maila – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rekrutacja uczestników projektu trwa do 15.09.2014r.

 

Projekt współfinansowany przez Wojewodę Łódzkiego.