Dane kontaktowe:

 • e - mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • sekretariat: tel/fax 42 649 18 03
 • rehabilitacja: tel 505 034 909
 • adres: ul. ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 18
  90-349,  Łódź
 • nr konta: 
  98 1440 1231 0000 0000 0342 2356

 

 

 

Zaprogramowani na pomaganie 3

Informacja o warsztatach

Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w Łodzi zaprasza uczestników projektu „Zaprogramowani na pomaganie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, na spotkanie grupy wsparcia dla osób ze stwardnieniem rozsianym. 

Spotkanie odbędzie się w dniu 22 września 2017 r. w godzinach 12.00 – 16.00 w siedzibie stowarzyszenia w Łodzi przy ul. Nastrojowej 10

Zgłoszenia przyjmujemy osobiście w biurze PTSR O/Łódź, mailowo i telefonicznie.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 42 649 18 03.

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Informacja o warsztatach

W dn. 19 – 24.06.2017 r. w miejscowości Nielisz, w hotelu „MARINA” odbyły się warsztaty promocji aktywności społecznej. W warsztatach uczestniczyło 26 osób ze stwardnieniem rozsianym z terenu woj. łódzkiego. Zajęcia prowadzili: psycholog i terapeuta zajęciowy. Zajęcia z psychologiem dotyczyły m.in.:

 • integracji
 • asertywności
 • inteligencji emocjonalnej

Na zajęciach terapii zajęciowej, uczestnicy realizowali dwie formy zajęć:

 • warsztaty z filcowania – samodzielne zamienianie wełny  w trójwymiarową formę daje nieograniczone możliwości i wspomaga rozwój wyobraźni, zdolności manualne.
 • warsztaty plastyczne – uczestnicy malowali i rysowali doskonaląc swój warsztat oraz ucząc się wyrażania emocji poprzez sztukę. Na warsztatach uczestnicy byli odizolowani od swojego środowiska, opuszczając miejsce zamieszkania, a co za tym idzie zostawiając codzienne sprawy za sobą. 

Koszty dojazdu na warsztaty będą rozliczone w kolejnym wniosku o płatność.

Dziękujemy wszystkim i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych!!!

 

Zmiana siedziby

Szanowni Państwo,

Niniejszym informujemy, że z dniem 1 lipca 2017 r. Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego zmienia adres siedziby z dotychczasowego na:

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Oddział w Łodzi
ul. Nastrojowa 10
91 - 496 Łódź

Numery telefonów komórkowych oraz adresy e-mail pozostają bez zmian. Telefon stacjonarny będzie do Państwa dyspozycji po dniu 15 lipca.

Uprzejmie prosimy o uwzględnienie powyższej zmiany w kierowanych do nas dokumentach oraz wystawianych fakturach.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie zajęcia w siedzibie Stowarzyszenia zostają zawieszone. Informacja o terminie wznowienia zajęć zostanie wkrótce zamieszczona na naszej stronie internetowej.

Zajęcia grupy wsparcia

W dniu 25 października 2016 r. w siedzibie Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w Łodzi odbyły się zajęcia grupy wsparcia dla otoczenia osób ze stwardnieniem rozsianym w ramach realizowanego projektu „Zaprogramowani na pomaganie” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

W spotkaniu uczestniczyło 9 osób ze stwardnieniem rozsianym z terenu woj. łódzkiego. Grupę wsparcia poprowadziła psycholog p. Katarzyna Szadkowska. 

Tematy grupy wsparcia:

 • PRZEKONANIA NA TEMAT SM – JAK WPŁYWAJĄ NA MOJĄ RELACJĘ Z CHORYM?
 • REAKCJE NA CHOROBĘ
 • POTRZEBY i WARTOŚCI
 • CHOROBA JAKO FRUSTRACJA POTRZEB
 • MOJE EMOCJE – CZY MAM DO NICH PRAWO?
 • ROLA ODPOWIEDNIEJ KOMUNIKACJI W RELACJI Z OSOBĄ CHORĄ
 • MOTYWOWANIE

Warsztaty były świetną okazją do omówienia różnych aspektów choroby, sprecyzowania celów i potrzeb. Podczas warsztatów, uczestnicy w atmosferze wzajemnego wsparcia i zrozumienia, w towarzystwie osób z podobnymi wyzwaniami, mogli dyskutować na temat swoich doświadczeń w opiece nad chorymi z SM. Zajęcia zbudowane były w oparciu o rozmaite interaktywne ćwiczenia, odbywają się w niewielkim gronie, co sprzyjało powstaniu miłej, ciepłej atmosfery. Dla wielu osób z otoczenia osób z SM była to również okazja poznania kogoś o podobnych problemach i podzielenia się własnymi doświadczeniami. 

Dziękujemy wszystkim i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych!!! 

Przerwa w działaniu wypożyczalni

Informujemy, że w dniach 12 - 26 sierpnia wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego będzie nieczynna.