Poradnik Osoby Niepełnosprawnej

Autoszkoła dla osób niepełnosprawnych

Mało kto zdaje sobie sprawę jak trudno jest osobom niepełnosprawnym ruchowo zdobyć prawo jazdy. Wielu z Was nawet nie myśli o uzyskaniu prawa jazdy. A jest to do zrealizowania nawet w przypadku dużego upośledzenia ruchu !

znaczek niepełnosprawnego kierowcy
Sytuacja osób niepełnosprawnych w naszym kraju naprawdę pozostawia bardzo wiele do życzenia. To prawda, że są organizacje pomagające takim ludziom, ale często jest też tak, że gdy ktoś zwróci się do nich o pomoc, to nie uzyska ani właściwej pomocy, ani kompetentnej informacji. Aż się prosi, żeby powiedzieć:"Umiesz liczyć - licz na siebie

W całej Polsce jest tylko kilka ośrodków, w których osoby niepełnosprawne, w tym głównie niesprawne ruchowo mogą odbyć szkolenie - naukę jazdy. Jednym z takich ośrodków szkolącym osoby niesprawne ruchowo jest - jedyna autoszkoła na terenie województwa łódzkiego Autoszkoła dla Niepełnosprawnych - Władysław Gałka.

"Autoszkoła - Władysław Gałka" - jest jedyną Autoszkołą na terenie m. Łodzi, która organizuje kurs nauki jazdy kat. "B" dla osób niepełnosprawnych.

samochód do nauki jazdy dla niepełnosprawnych
Siedziba Autoszkoły - Łódź, ul. Pomorska 88.
Zapisy w siedzibie biura autoszkoły, codziennie w godzinach otwarcia biura:
poniedziałek - piątek w godzinach: 08:00 - 17:00 , soboty 08:00 - 12:00 ;
Tel. 042 678 20 36 ; Tel. Kom 0504 542 24

Specjalna oferta dla osób niepełnosprawnych

Kurs nauki jazdy kat."B"

Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną zapraszamy . Jeśli znasz taką osobę zaproś ją do nas Ty. My w profesjonalny sposób pomożemy w zdobyciu prawa jazdy. Ono zaś pomoże w zdobyciu wykształcenia, pracy czy poznawaniu świata.

Szkolenie obejmuje wymagane przepisami 30 - cio godzinną część teoretyczną i 30 - godzinną część praktyczną.
Wszystkie zajęcia z wykładowcą odbywają się w siedzibie szkoły w odpowiednio przystosowanej do tego celu sali wykładowej. Posiadamy na wyposażeniu znaczną ilość materiałów i pomocy dydaktycznych, do których dostęp ma każdy uczestnik kursu. Są to Kodeksy Ruchu Drogowego, filmy VHS, programy komputerowe, slajdy, itp. Wszystkie pomoce są wykorzystywane podczas szkolenia jak i mogą być wypożyczane na potrzeby indywidualne kursanta.

Istnieje możliwość szkolenia w Twoim mieście !

Szkolimy na samochodzie marki Opel Corsa wyposażonych w specjalistyczne oprzyrządowanie przeznaczone dla osób nawet o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Aby prowadzić nasz pojazd wystarczy sprawna jedna górna kończyna , wszystkie funkcje auta są bowiem przystosowane tak, aby kierowanie pojazdu przez osobę niepełnosprawną było komfortowe i bezpieczne dla niej samej a także dla innych użytkowników dróg.
Brak kończyn dolnych czy ich niesprawność nie jest więc żadną przeszkodą w nabyciu umiejętności prowadzenia pojazdu, a co za tym idzie uzyskania prawa jazdy.

Również osoby których niepełnosprawność związana jest z uszkodzeniem ośrodka mowy czy słuchu mogą z powodzeniem ubiegać się w naszej szkole o prawo jazdy.

Posiadany przez naszą Szkołę samochód na którym osoby niepełnosprawne szkolą umiejętność prowadzenia pojazdu jest również wypożyczany do Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego celem przeprowadzenia na nim egzaminu dla przyszłego kierowcy. Oznacza to, że każdy uczestnik kursu zdaje egzamin na tym samym pojeździe na którym zdobywał umiejętności kierowania pojazdem.

Tam gdzie jest bardzo daleko lub nie można dotrzeć na własnych nogach można dojechać samochodem

WAŻNE INFORMACJE:

  1. Dziś już prawie nie ma takiego upośledzenia sprawności ruchowej, która wyklucza dopuszczenie do kierowania pojazdem odpowiednio przystosowanym. Sprawy te są regulowane odpowiednimi instrukcjami Ministra Zdrowia, zawierającymi metodologię badań kandydata na kierowcę i typujące ograniczenia. Może zdarzyć się, że badający kandydata lekarz, nieświadom metodologii badań i zalecanych ograniczeń, dyskwalifikuje osobę z dysfunkcją słuchu. W takie sytuacji należy zwrócić się do instytucji nadzorującej pracę tego lekarza i sprawa powinna być rozstrzygnięta na korzyść kandydata na kierowcę.
  2. Sprawny słuch nie jest u kandydata na kierowcę amatora warunkiem wydania prawa jazdy. Zrezygnowano nawet ze specjalnego oznaczenia pojazdu, którym kieruje osoba niesłysząca lub niedosłysząca, co kiedyś było warunkiem koniecznym. Osoba z dysfunkcją słuchu powinna sama narzucić sobie stosowną "korektę" swoich działań w ruchu drogowym, zwłaszcza w sytuacjach, gdy sprawny słuch może okazać się pożyteczny, np. podczas przejeżdżania przez skrzyżowanie dróg. Owa "korekta" to wzmożona czujność, a więc dokładniejsze niż u słyszącego kierowcy, wzrokowe penetrowanie sytuacji.
  3. Samochody są przerabiane w taki sposób, że po wyłączniu jednym guzikiem całego mechanizmu, samochody takie można zupełnie normalnie prowadzić tzn. 2 nogi + 2 ręce !
  4. Opłatę za egzamin praktyczny pobiera się w wysokości połowy kwoty od osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie lekarskie z adnotacją, że mogą prowadzić pojazd silnikowy po przystosowaniu go do rodzaju schorzenia, a jazda egzaminacyjna odbywa się pojazdem tej osoby.
  5. Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy osoby niepełnosprawnej przewożonej pojazdem samochodowym w wózku inwalidzkim .

Więcej informacji można uzyskać w siedzibie autoszkoły oraz na stronie WWW Autoszkoły dla niepełnosprawnych: http://www.autogalka.ultra.pl/

Do zrealizowania niniejszej podstrony wykorzystano informacje uzyskane od Właściciela Autoszkoły - Pana Władysława Gałki.

Informacje

Ostatnia aktualizacja: 

Zgodność:
Valid HTML 4.01!  Poprawny CSS!

Katalog Jarmi

nKatalog stron